Πρωταθλητές Ευκαρπία και ΓΟ Ευόσμου Μακεδόνες στην πάλη

πάλη

Διοργάνωση που έγινε στο Κιλκίς

Η Ευκαρπία και ο ΓΟ Ευόσμου Μακεδόνες στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στην ελευθέρα και στις νεάνιδες αντίστοιχα, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στην πάλη που ολοκληρώθηκε στο Κιλκίς.

Η 2η ημέρα των αγώνων στην πάλη ήταν το ίδιο εντυπωσιακή με σπουδαίους αγώνες, υψηλό θέαμα και το Δημοτικό Γυμναστήριο να έχει γεμίσει.

Στην ελευθέρα, η Ευκαρπία αναδείχτηκε ο πρωταθλητής σύλλογος με 132β. και ακολούθησε ο Μέγας Αλέξανδρος Ασπροπύργου με 75β., ενώ ο Ατλας Καλλιθέας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με 45β.

Στις Νεάνιδες, πρώτευσε ο ΓΟ Ευόσμου Μακεδόνες με 55β., ακολούθησε ο ΠΟΠ με 32β. και ο Ηφαιστος Βαθυλάκου με 28β.

Η τοπική κοινωνία ήταν ενθουσιασμένη από τη διοργάνωση και ζήτησαν από τους ιθύνοντες της ομοσπονδίας πάλης να γίνει θεσμός και κάθε χρόνο το Κιλκίς να φιλοξενεί μια μεγάλη διοργάνωση στην πάλη.