Τένις: Αποκλείστηκαν τα αδέρφια Τσιτσιπά στη Ρώμη

Οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς ηττήθηκαν με 2-0 σετ στον πρώτο γύρο της διοργάνωσης Internazionali BNL D’ Italia από τους Λούκας Κούμποτ και Φράνκο Σκούγκορ.

Μετά από τον αποκλεισμό στον πρώτο γύρο του Madrid Open από τους Κούμποτ/Κούλχοφ, τα δυο αδέρφια έμειναν εκτός συνέχειας και στο Ρωμαϊκό Masters, γνωρίζοντας την ήττα στο ντεμπούτο τους με 7-6(7), 6-3.

Στο εναρκτήριο σετ, Στέφανος και Πέτρος είχαν τις ευκαιρίες τους να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όμως δεν κατάφεραν να “κλείσουν” το τάι-μπρέικ, πετώντας στα σκουπίδια δυο set points.

Αντιθέτως, οι Κούμποτ/Σκούγκορ, στην πρώτη τους ευκαιρία έκαναν το 1-0 και απλούστευσαν την δουλειά, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με straight sets, λίγα λεπτά αργότερα.