Ο Ηρακλής κέρδισε στις λεπτομέρειες τον Κολοσσό Ρόδου

Ηρακλής Ηρακλή

Επικράτησε στο Ιβανώφειο με 66-65

Με την… ψυχή στο στόμα ο Ηρακλής επικράτησε του Κολοσσού Ρόδου με 66-65, σημειώνοντας την τρίτη νίκη σε τέσσερις αγώνες.

Ο Ηρακλής έδειξε δύο πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλός και κατάφερε να προηγηθεί με 42-29 στο ημίχρονο.

Ομως, η καλή του εικόνα ξεχάστηκε λόγω της παρουσίας στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο. Ο Κολοσσός κατάφερε να φτάσει τον αγώνα στον πόντο. Μάλιστα, είχε την ευκαιρία να κερδίσει μέσα στο Ιβανώφειο αλλά η προσπάθεια του Αρτις ήταν άστοχη.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 42-29, 54-51, 66-65

Ηρακλής (Ζιάγκος): Σχίζας 6 , Καββαδάς 9, Μπόουλιν 9, Μουρ 3, Χάνλαν 7, Τσίλντρες 2, Σαγκς 10, Τσαϊρέλης 10, Φίλλιος, Βεργίνης 2, Ντάνιελ 4, Γκιουζέλης

Κολοσσός (Καντζούρης): Ξανθόπουλος 3, Άρτις 7, Άντριτς 14, Αρσενόπουλος, Καντέρ 12, Τούμπα, Καμαριανός 2, Λιάπης, Μπιλλής 2, Ζάρας 20, Γκόινς 5.