Δύο δοκάρια ο Αρης, τρία γκολ ο Ολυμπιακός στη φιλική ήττα στο Φάληρο (0-3)

Αρης Ολυμπιακός

Μεικτή εικόνα για τον Αρη

Ο Αρης είχε καλές στιγμές, εμφάνισε όμως και αδυναμίες. Ο Ολυμπιακός τις εκμεταλλεύτηκε και επικράτησε με 3-0 στο φιλικό που έγινε στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”

Ο Ολυμπιακός ήταν σαφώς πιο έτοιμος αφού ετοιμάζεται για τους αγώνες του Champions League. ενώ ο Αρης χρειάζεται δουλειά αλλά κι ενίσχυση.

Η ομάδα του Ακη Μάντζιου επιχείρησε να “χτυπήσει” στην κόντρα αλλά την σταμάτησαν τα δοκάρια, μια στο 18΄ μετά από προσπάθεια του Σάσα και η δεύτερη στο 30΄ από τον Γκάμα,

Ο Ολυμπιακός, ωστόσο, ήταν εκείνος που είχε την απαιτούμενη αποτελεσματικότητα και πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 37’ με τον Μαντί Καμαρά. Και έξι λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματα με τον Εμβιλά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Ραντζέλοβιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ανδρούτσος (46’ Λαλά), Σεμέδο (65’ Μπα), Παπασταθόπουλος (79’ Παπαδόπουλος), Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά (79’ Σουρλής), Μπουχαλάκης (65’ Κουντέ), Μαντί Καμαρά (46’ Αγκιμπού Καμαρά), Ραντζέλοβιτς (79’ Τσούμιτς), Μασούρας (46’ Χασάν), Ελ Αραμπί (65’ Βρουσάι).

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπεναλουάν (83’ λ. τρ. Ασλανίδης), Σάκιτς (90′ Σάλιαρης), Ματίγια (54’ Μπρούνο), Σάσα (70’ Χαΐροβιτς), Μαντσίνι (70’ Μάνος), Ματέο Γκαρσία (70’ Γκάνεα), Μπρούνο Γκάμα (54’ Μήτρογλου), Μπερτόλιο (54’ Τζέγκο).