Εχασε έδαφος ο Αρης – Ηττήθηκε στο “Κλ. Βικελίδης” από την ΑΕΚ (0-1)

Αρης ΑΕΚ

Μια στημένη φάση έκρινε τον αγώνα

Σε μέτρια μέρα βρέθηκε απόψε ο Αρης που γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ με 0-1.

Ο Αρης ήταν βραχυκυκλωμένος και δεν έπιασε την καλή του απόδοση. Μια στημένη φάση τελικά έκρινε τον αγώνα που δεν είχε μεγάλες στιγμές στις δύο εστίες.

Το πρώτο μέρος ήταν αρκετά νευρικό με τις δύο ομάδες να ρίχνουν το βάρος στην άμυνα. Ο Αρης είχε την καλύτερη φάση στο 7ο λεπτό όταν ο Μάνος για λίγο δεν πρόλαβε την έξοδο του Αθανασιάδη που έδιωξε μακριά την μπάλα.

Ανάλογο το μοτίβο και στο δεύτερο μέρος με τον Αρη να είναι βραχυκυκλωμένος και να μην καταφέρνει να κάνει το γνωστό του παιχνίδι. Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε μια στημένη φάση κι έφτασε στο γκολ. Ηταν το 65ο λεπτό όταν η εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λιβάι Γκαρσία κατέληξε στα δίχτυα του Μπουσέ.

Αρης (Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς (87΄ Τζέγκο), Σούντγκρεν, Μπεναλουάν, Ρόουζ, Σάσα (87΄ Ιωάννου), Ματίγια, Μαντσίνι, Γκάμα, Σίλβα (62΄ Ματέο Γκαρσία), Μάνος (75΄ Κριστιάν Λόπεθ),

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Λόπες, Νεντελτσιάρου (20΄ Λάτσι), Σβάρνας, Μπακάκης, Σιμόες, Κρίστιτσιτς (60΄ Μάνταλος), Γαλανόπουλος, Μαχαίρας (60΄ Λιβάια), Λιβάι Γκαρσία (75΄ Σάκχοφ), Ανσαριφάρντ.

Φωτογραφία: Motionteam.gr