Eκνευρίστηκε ο Πέλκας που έγινε αλλαγή πριν το ημίχρονο στο ματς της Φενέρμπαχτσε (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν είναι και στα καλύτερα της η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Φενέρμπαχτσε, που ηττήθηκε από την Κόνιασπορ με 2-1 σε ματς πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Βιτορ Περέιρα, που αποφάσισε να κάνει τριπλή αλλαγή στο 41′ (!) και ενώ η ομάδα του βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 από το 11ο λεπτό.

Ανάμεσα σε όσους απέσυρε από το γήπεδο ο Πορτογάλος τεχνικός ήταν και ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος δεν μπορούσε να κρύψει πόσο τον εκνεύρισε το γεγονός και κατά την έξοδό του από τον αγωνιστικό χώρο, κλώτσησε έναν κάδο απορριμάτων, με ανθρώπους του τεχνικού επιτελείου να προσπαθούν αν τον παρηγορήσουν καθώς ήταν έκδηλη η απογοήτευσή του.

Ο ίδιος ο Περέιρα πάντως τον πλησίασε επίσης και του εξήγησε σε μία συζήτηση δευτερολέπτων την αιτία που τον αντικατέστησε με τον Ιρφάν Καχβετζί, ο οποίος μείωσε λίγο αργότερα για τη Φενέρμπαχτσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.