Εντός έδρας απώλεια για τον ΠΑΟΚ, έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο

ΠΑΟΚ

Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί των νικών ο ΠΑΟΚ σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Ο ΠΑΟΚ με αλλαγές στην 11άδα λόγω του αγώνα με την Κράνονταρ που ακολουθεί, αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο στο γήπεδο της Τούμπας. Μετά από ένα μέτριο πρώτο μέρος, η επανάληψη είχε μεγάλες ευκαιρίες, και δύο γκολ. Σκόραρε και πάλι ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς μετά από ασίστ του εξαιρετικού Γιαννούλη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, με τον ΠΑΟΚ να έχει μια ελαφρά υπεροχή αλλά ο αργός ρυθμός δε βοήθησε τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία του Τζόλη που έκανε το σουτ αλλά εντυπωσιακή ήταν επέμβαση του Γιαννιώτη. Στο επόμενο λεπτό ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Κιβρακίδη. Εν τέλει στο 57΄ το σκορ άνοιξε για τον “Δικέφαλο με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Γιαννούλη.

Η ομάδα του Περιστερίου βγήκε μπροστά και δύο λεπτά μετά είχε διπλή ευκαιρία με Γιακουμάκη και Ραμπέλο. Εν τέλει, στο 77΄ ήρθε η ισοφάρισε όταν ο Μιχάι άθελά του νίκησε τον τερματοφύλακα Ζίβκοβιτς. Στο χρόνο που απέμενε ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε τους χώρους και έμεινε στην ισοπαλία

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Βαρέλα (81΄ Κρέσπο), Μιχαηλίδης, Μπίσεσβαρ (86΄ Βράκας), Εσίτι (81΄ Νινούα), Σβαμπ, Γιαννούλης, Αν. Ζίβκοβιτς, Τζόλης (72΄ Πέλκας), Σβιντέρσκι (72′  Κούτσιας).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Σάλομον, Χαρίσης (72΄ Ούμπιδες), Τομάσεβιτς (83΄ Νάτσοας), Ραμπέλο (88΄ Μουνίθ), Μανούσος (46΄ Κωτσόπουλος), Γιακουμάκης (72΄ Ενσικουλού).