EURO 2020: Σήμερα η πρεμιέρα – Ολο το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Euro 2020

Πού θα παρακολουθήσουμε την κορυφαία διοργάνωση;

Με καθυστέρηση ενός έτους, λόγω της πανδημίας, το EURO 2020, επιτέλους ξεκινά!

Ο ΑΝΤ1, που θα μεταδώσει τη διοργάνωση, με εξαίρεση έξι ματς από την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του EURO, τα οποία θα πάνε στο Μακεδονία TV.

Από τις 11 Ιουνίου, λοιπόν, έως και τις 11 Ιουλίου, καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ!

Οι 24 κορυφαίες εθνικές ομάδες της Ευρώπης θα αναμετρηθούν σε 11 πόλεις, με τον μεγάλο τελικό και τους δύο ημιτελικούς να διεξάγονται στο Λονδίνο, στο εμβληματικό «Γουέμπλεϊ».

Αυτό είναι αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του EURO:

1η Αγωνιστική
Παρασκευή 11 Ιουνίου
22:00 Τουρκία – Ιταλία

Σάββατο 12 Ιουνίου
16:00 Ουαλία – Ελβετία
19:00 Δανία – Φινλανδία
22:00 Βέλγιο – Ρωσία

Κυριακή 13 Ιουνίου
16:00 Αγγλία – Κροατία
19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία

Δευτέρα 14 Ιουνίου
16:00 Σκωτία – Τσεχία
19:00 Πολωνία – Σλοβακία
22:00 Ισπανία – Σουηδία

Τρίτη 15 Ιουνίου
19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική
Τετάρτη 16 Ιουνίου
16:00 Φινλανδία – Ρωσία
19:00 Τουρκία – Ουαλία
22:00 Ιταλία – Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου
16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία
19:00 Δανία – Βέλγιο
22:00 Ολλανδία – Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου
16:00 Σουηδία – Σλοβακία
19:00 Κροατία – Τσεχία
22:00 Αγγλία – Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική
Κυριακή 20 Ιουνίου
19:00 Ελβετία – Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία – Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Διαβάστε επίσης
Euro 2020: Κέρδισε τη Σκωτία η Τσεχία - Το γκολ του τουρνουά ο Σικ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα 21 Ιουνίου
19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία – Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία – Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου
22:00 Κροατία – Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία – Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου
19:00 Σλοβακία – Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία – Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ
Φάση των «16»
Σάββατο 26 Ιουνίου
2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)
1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου
3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)
4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου
5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)
6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου
7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)
8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί
Παρασκευή 2 Ιουλίου
ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)
ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου
ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)
ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί
Τρίτη 6 Ιουλίου
ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου
ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός
Κυριακή 11 Ιουλίου
Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)

Πηγή: sport-fm.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *