Καλά στοιχεία ο Αρης στο φιλικό με τον Ολυμπιακό (1-1)

Αρης και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο δυνατό φιλικό που διεξήχθη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Ο Αρης έδειξε καλά στοιχεία, είχε συνοχή κι αποφασιστικότητα από την αρχή. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη λίγο πριν το φινάλε.

Ο Ματέο Γκαρσία έβαλε μπροστά τους “κίτρινους” στο 38ο λεπτό καθώς μπήκε με την μπάλα στα… δίχτυα μετά από σέντρα του Μαντσίνι.

Στα πρώτα 20 λεπτά του δευτέρου μέρους ο Αρης είχε τέσσερις καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα υπέρ του τέρματα. Αυτά δε μετουσιώθηκαν σε γκολ και τελικά ο Ολυμπιακός έφυγε με την ισοπαλία από το “Κλεάνθης Βικελίδης” με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο στο 80΄.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Ντένιτς, Σάκιτς, Λούμορ, Μπεναλουάν, Φαμπιάνο, Ντιαγέ (90’ Μαρμαρίδης), Σάσα, Μαντσίνι (82’ Ματίγια), Μπερτόγλιο (82’ Χαΐροβιτς), Γκαρσία (61’ Ιτούρμπε), Μάνος (90’ Γκάνεα)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον, Μ’ Βιλά, Λόπες (70’ Αλγκασίμ Μπα), Ελ Αραμπί, Παπασταθόπουλος (70’ Παπαδόπουλος), Ξενιτίδης, Μπα (90’ Κίνκουε), Λαλά (81’ Αποστολόπουλος), Βαλμπουενά, Σοάρες, Καρμπόβνικ.

* Φωτογραφία: Motionteam