Λουτσέσκου: “Μας κόστισε ότι χάσαμε το μυαλό μας αλλά προχωράμε”

Λουτσέσκου

Εξέφρασε παράπονα για τη διαιτησία

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την πρώτη του ήττα μετά από καιρό στη Super League 1, χάνοντας 2-1 στη Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό.

Έτσι, ο τεχνικός του ΠΑΟΚ Ραζβάν Λουτσέσκου μετά το ματς την εμφάνιση της ομάδας του, εκείνη του «τριφυλλιού» αλλά και τη διαιτησία, από την οποία είχε κάποια παράπονα.

«Πρέπει να σχολιάσουμε όλο το ματς, αρχίσαμε καλά νομίζω ότι μετά τη φάση με το πέναλτι και το VAR χάσαμε τον έλεγχο και το μυαλό μας. Δεν έπρεπε να συμβεί αυτό, ήταν δικό μας λάθος.

Από εκεί και πέρα ήμασταν καλοί στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως δικαιούμασταν κάτι παραπάνω. Να σταθώ σε κάτι. Αν είναι πέναλτι μια φάση, πρέπει να δίνεται, μιλάω για τη φάση του 85ου λεπτού. Από εκεί και πέρα ο Παναθηναϊκός είχε ένταση, αυτοπεποίθηση, μας κόστισε ότι χάσαμε το μυαλό μας αλλά προχωράμε», τόνισε ο Ρουμάνος προπονητής.