Πέρασε… αλώβητος και από το Περιστέρι ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ

Κέρδισε με 3-2 τον Ατρόμητο

Σε ένα ματς για γερά νεύρα ο ΠΑΟΚ μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά επικράτησε με 3-2 του Ατρομήτου για την 3η αγωνιστική της Super League. Το νικητήριο γκολ των πρωταθλητών πέτυχε ο Κρέσπο στις καθυστερήσεις διατηρώντας την ομάδα τους την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε με 2-0, με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, χάρη στα τέρματα των Τσούμπα Άκπομ και Λέο Μάτος. Βρέθηκε όμως να πετά στα σκουπίδια το προβάδισμα που απέκτησε. Ο Απόστολος Βέλλιος με δύο δικά του γκολ ισοφάρισε για τον Ατρόμητο, ο οποίος ήταν φανερά ανώτερος του αντιπάλου του στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 88ο λεπτό ο Βαρέλα σκόραρε, αλλά το γκολ σωστά δεν μέτρηση για οφσάιντ. Ίδια φάση στο 90+2′, αυτή τη φορά ο Κρέσπο καλυπτόταν και χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.