Στη “μάχη” του Europa League ρίχνονται ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Στη “μάχη” του Europa League, καθώς ρίχνονται σήμερα  ΠΑΟΚ και  ΑΕΚ στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ έχουν πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση του θεσμού, με τον Δικέφαλο του βορρά να υποδέχεται την Ομόνοια, ενώ η ΑΕΚ ταξιδεύει στην Πορτογαλία, όπου θ΄ αντιμετωπίσει την Μπράγκα.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Ραπίντ Βιένης-‘Αρσεναλ, όπου ο Ταξιάρχης Φούντας θα βρεθεί αντίπαλος με τους «κανονιέρηδες» και Σέλτικ-Μίλαν, όπου ο Βασίλης Μπάρκας θα κληθεί να «σταματήσει» τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς και την παρέα του.

Υπάρχει και η «ελληνική αναμέτρηση» με την Νάπολι του Κώστα Μανωλά να υποδέχεται την Αλκμααρ του Παντελή Χατζηδιάκου, ενώ η Μπενφίκα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου, δοκιμάζεται στο Πόζναν με αντίπαλο την Λεχ. Επίσης, η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη, θα υποδεχθεί την Καραμπάχ, ενώ η Λιλ του Ορέστη Καρνέζη φιλοξενείται από την Σπάρτα Πράγας και η Χοφενχάιμ του Κώστα Σταφυλίδη τον Ερυθρό Αστέρα.

Διαβάστε επίσης
Χάντμπολ: Με Μπιέλοβαρ ο ΠΑΟΚ για το European Cup γυναικών

Το πρόγραμμα του Europa League

1ος όμιλος

Γιούνγκ Μπόις-Ρόμα (19:55)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Κλουζ (19:55)

2ος όμιλος

Νταντάλκ-Μόλντε (19:55)
Ραπίντ Βιέννης-Άρσεναλ (19:55)

3ος όμιλος

Λεβερκούζεν-Νις (19:55)
Χαποέλ Μπερ Σεβά-Σλάβια Πράγας (19:55)

4ος όμιλος

Λεχ Πόζναν-Μπενφίκα (19:55)
Σταντάρ Λιέγης-Ρέιντζερς (19:55)

5ος όμιλος

ΠΑΟΚ-Ομόνοια
Αϊντχόφεν-Γρανάδα

6ος όμιλος

Ριέκα-Σοσιεδάδ (19:55)
Νάπολι-Άλκμααρ (19:55)

7ος όμιλος

Λέστερ-Ζόρια (22:00)
Μπράγκα-ΑΕΚ (22:00)

8ος όμιλος

Σέλτικ-Μίλαν (22:00)
Σπάρτα Πράγας-Λιλ (22:00)

9ος όμιλος

Μακάμπι τελ Αβίβ-Καραμπάχ (22:00)
Βιγιαρεάλ-Σίβασπορ (22:00)

10ος όμιλος

Λουνντογκόρετς-Άντβερπ (22:00)
Τότεναμ-Λασκ Λιντς (22:00)

11ος όμιλος

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Φέγενορντ (22:00)
Βόλφσμπεργκερ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (22:00)

12ος όμιλος

Χόφενχαϊμ-Ερυθρός Αστέρας (22:00)
Σλόβαν Λίμπερετς-Γάνδη (22:00)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *