Super League 2: Μεγάλο διπλό του Ηρακλή στην Αριδαία

Στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα της Super League 2 επέστρεψε ο Ηρακλής.

Ο Ηρακλής μετά την οδυνηρή εντός έδρας ήττα από την Καβάλα (2-2) και το ισόπαλο 2-2 με τον Πιερικό στην Κατερίνη, επανήλθε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 2-0 του Αλμωπού στην Αριδαία για την 17η αγωνιστική.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε ο Ασλαμπάλογλου στο 74ο λεπτό.

Τη μνήμη του Άκη τίμησαν Αλμωπός Αριδαίας και Ηρακλής πριν το μεταξύ τους παιχνίδι. Οι δύο ομάδες ενώθηκαν στο κέντρο του γηπέδου και φωτογραφήθηκαν με ένα μεγάλο πανό, στο οποίο αναγραφόταν τα τελευταία λόγια του 19χρονου.

Στα του αγώνα, μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, ο Ηρακλής χρειάστηκε ένα επτάλεπτο ξέσπασμα στην επανάληψη για φύγει με το διπλό από την Αριδαία.

Αρχικά, ο Τόμας-που βρήκε δίχτυα για ακόμα ένα παιχνίδι-άνοιξε το σκορ για τον Γηραιό, ενώ επτά λεπτά μετά, ο Μπαστακός έκανε το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παλαβράκης, Πανάγου, Παπαστεριανός Α., Παπαστεριανός Μ., Κωστούλας, Πανάγου, Πατράλης, Τότσκα, Τόμας, Καρτσαμπάς, Μπαστακός.

Πηγή: metrosport.gr