Super League: Ανώτερος ο Αρης “καθάρισε” από νωρίς τον Ατρόμητο (2-1)

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα ο Αρης κέρδισε με 2-1 τον Ατρόμητο στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 24η αγωνιστική της Super League.

Mε το αποτέλεσμα αυτό ο Αρης πρόσθεσε τρεις πολύτιμους βαθμούς και με 37 βρίσκεται στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παράλληλα “κλείδωσε” τα πλέι οφ.

Προβάδισμα με το… καλημέρα

Ο Αρης πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 8′ με σουτ του Νταρίντα μέσα από την περιοχή το οποίο ήταν τόσο δυνατό που ο Γιαννιώτης δεν πρόλαβε να βάλει τα χέρια του και να διώξει τη μπάλα.

Ο Αρης βρήκε και δεύτερο γκολ στο 12′ μετά το σουτ του Γκαρσία σε φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου. Τελικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ στην αρχή της φάσης με τον Ρουπ να είναι σε θέση οφσάιντ στην κεφαλιά του Καμαρά.

Στο 27΄οι γηπεδούχοι διπλασίασαν το σκορ. Ο Νταρίντα έκανε το διαγώνιο σουτ η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και ο επερχόμενος Γκαρσία έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει στο 80′. Η μπάλα έφτασε στον Ρομπάιγ που έκανε το διαγώνιο σουτ, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1 της ομάδας του Περιστερίου.

Εισέβαλε γάτα στον αγωνιστικό χώρο

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Ατρόμητο συνέβη ένα ευτράπελο που ανάγκασε τον διαιτητή του αγώνα να διακόψει προσωρινά το ματς.

Συγκεκριμένα μια γάτα διέσχισε τον αγωνιστικό χώρο του “Κλέανθης Βικελίδης” από τη μια άκρη στην άλλη μπροστά από την εστία που υπερασπιζόταν στο πρώτο 45λεπτο ο Γιαννιώτης.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Μπράμπετς, Ενκουλού, Οντουμπάτζο, Πίρσμαν, Ετέμπο, Νταρίντα, Ρουπ (58′ Ντουκουρέ), Ματέο Γκαρσία (68′ Ιτούρμπε), Πάλμα (80′ Χριστοδουλόπουλος), Καμαρά (80′ Γκρέι).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ, Γκονθάλεθ, Αγκιμπού Καμαρά (70′ Φριντγιόνσον), Οικονομίδης (70′ Κουέν), Ρομπάιγ, Ροτάριου (77′ Τζοβάρας), Τζαβίδας (63′ Κιάρτανσον).

Πηγή φωτογραφίας: Eurokinissi