Super League: Εντυπωσιακός ο Αρης στην πρεμιέρα με τον Λεβαδειακό (3-0)

Αρης

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αργεντινός Μαντσίνι

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τον φετινό μαραθώνιο της Super League o Αρης στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Κέρδισε με 3-0 τον Λεβαδειακό που επέστρεψε στην μεγάλη κατηγορία προσφέροντας πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους του που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του Αρη ήταν ο Μαντσίνι. Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός τιμώρησε τους Βοιωτούς κάθε φορά που βρέθηκε μέσα στην περιοχή με προϋποθέσεις να εκτελέσει σημειώνοντας τα πρώτα δύο τέρματα της ομάδας του.

Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους

Ο Αρης πήρε κεφάλι στο σκορ στην πρώτη επικίνδυνη φάση των κίτρινων με τον Μαντσίνι. Ο Γκρέι με υπέροχη κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Αργεντινό μεσοεπιθετικό και αυτός με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 12′.

Ο Μαντσίνι πέτυχε ένα ακόμα υπέροχο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός βρήκε το ρίγμα στην άμυνα του Λεβαδειακού, μπήκε στην περιοχή και με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 68′ ο Γκρέι κατάφερε να σκοράρει. Ο Πάλμα έκανε μια εκπληκτική μπαλιά πάνω από τον Βινίσιους. Ο Τζαμαϊκανός φορ κοντρόλαρε την μπάλα και με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Μάρκοβιτς για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Στο 74΄ο Ζερβινιό πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και το γήπεδο σηκώθηκε στον αέρα. Ο Ιβοριανός μεσοεπιθετικός γνώρισε την αποθέωση. Μάλιστα, ο Ζερβίνιο έφτασε κοντά στο να συνδυάσει το ντεμπούτο με γκολ. Ο Ιβοριανός μεσοεπιθετικός νικήθηκε σε θέση τετ-α-τετ από τον Μάρκοβιτς, πήρε το ριμπάουντ και αφού απέφυγε έναν αντίπαλο με υπέροχη προσποίηση, έστειλε την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα των Βοιωτών.

ΑΡΗΣ (Χερμάν Μπούργος): Κουέσα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν (82’ Μαζικού), Ντουκουρέ, Νταμπό (46’ Ντιόπ), Πάλμα (74’ Ζερβίνιο), Μαντσίνι, Καμάτσο (46’ Μάνου Γκαρθία), Γκρέι (82’ Χατζηιωάννου).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Βήχος, Βινίσιους, Τζημόπουλος, Μέχια, Μπελμόντ (57’ Λούα Λούα), Βρακάς (77’ Βουτσάς), Συμελίδης (77’ Ρεγκίς), Δούμτσιος, Μουτίνιο (62’ Νίκας).