Super League: Ξέσπασε με τριάρα στον ΟΦΗ ο ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ

Επιβλητικός ο “Δικέφαλος”

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 τον ΟΦΗ στην Κρήτη για την 17η αγωνιστική της Super League.

Ετσι, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες στο πρωτάθλημα σκορπώντας το χαμόγελο στους φιλάθλους του.

Μέσα σε είκοσι λεπτά οι παίκτες του Πάμπλο Γκρασία εκμεταλλευόμενοι με τον καλύτερο τρόπο την κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ Βάτερμαν στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ για τους Θεσσαλονικείς άνοιξε ο Τζόλης (48′), στη συνέχεια ο Βαρέλα (53′) έκανε το 2-0 και τέλος ο νεοαποκτηθείς Κρμέντσικ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 68′.

Μάλιστα, ο Τσέχος επιθετικός σημείωσε το δεύτερο του τέρμα με τη φανέλα του “Δικεφάλου” σε 4 αναμετρήσεις.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Βάις, Βούρος (77′ ), Σελίμοβιτς, Λυμπεράκης (30′ Σωτηρίου), Κοροβέσης (78′ Σουρνάκης), Νέιρα, Βαφέας, Στάικος, Στούρτζεον (68′ Γρίβας), Σαρδινέρο (69′ Γιαννούλης).

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια (76′ Ροντρίγκο), Βαρέλα, Κρέσπο, Περέιρα, Τσιγγάρας, Σβαμπ (76′ Αουγκούστο), Ουάρντα (83′ Κωνσταντέλιας), Τζόλης, Μουργκ (69′ Λάμπρου), Κρμέντσικ (76′ Σβιντέρσκι).