Συναρπαστικός αγώνας και ισοπαλία για τον Άρη!

Δεν «λύγισαν» τελικά οι Θεσσαλονικείς

Δεν κατάφερε να… λυγίσει τον Άρη η Λαμία.

Ο συναρπαστικός αγώνας στην πρωτεύουσα του νομού Φθιώτιδας έληξε, τελικά, ισόπαλος, με 2-2.

Ειδικότερα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24′ με ένα πολύ όμορφο τέρμα του πρώην «κιτρινόμαυρου», Χρήστου Αραβίδη και ενώ 5′ λεπτά νωρίτερα, ο Βασιλόγιαννης έχασε πέναλντι για το 1-0.

Ο ίδιος παίκτης, «έγραψε» και το 2-0 στο 48ο λεπτό.

Οι παίχτες του Άρη, ωστόσο, πείσμωσαν και είδαν τον Λάρσον να μειώνει στο 52ο λεπτό.

2′ λεπτά αργότερα, ωστόσο, ο Μπράουν Ιντέγε, διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

Τι έγινε στον άλλο αγώνα της ημέρας

Στον άλλο σημερινό αγώνα της Super League 1, ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό και βρέθηκε πίσω στο σκορ με επαναληπτική εκτέλεση του Μακέντα στο 51ο λεπτό.

Στο 85′, ωστόσο και αφού ο Παναθηναϊκός είχε μείνει με 10 παίκτες από το 65′ λόγω αποβολής του Ζαχίντ, ο Αστέρας ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Χαουρέγκι.

Τι σημαίνουν τα δύο αυτά αποτελέσματα για τη βαθμολογία

Οι δύο σημερινές ισοπαλίες, έβαλαν τους «κιτρινόμαυρους» με το ένα… πόδι στα πλέι οφφ.

Κι αυτό γιατί έφτασαν τους 34 βαθμούς, έναντι 27 των Λαμιωτών, οι οποίοι έχασαν και βαθμολογικά το… τρένο της ειδικής διοργάνωσης.

Στο παιχνίδι, ωστόσο, παραμένει ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος «κυνηγά», πλέον, τον 6ο ΟΦΗ.

Ο Άρης, ωστόσο, απειλείται μόνο από τη Ξάνθη, η οποία αν καταφέρει να κάνει το «2 στα 2» (Απέναντι σε Ατρόμητο εκτός και ΠΑΟΚ εντός) και εκείνος χάσει στο Χαριλάου από τον Ατρόμητο, ενδέχεται να τον «πετάξει» εκτός της ειδικής διοργάνωσης.

Και λέμε ότι ενδέχεται καθώς και ο ΟΦΗ θα χρειαστεί τουλάχιστον 2 βαθμούς για να συμβεί αυτό.

Οι Κρητικοί παίζουν αύριο (23/2) στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ και την τελευταία αγωνιστική υποδέχονται τη Λαμία.