Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης: Το σημερινό πρόγραμμα

Τρίτη μέρα της 20ης διοργάνωσης Πολλές ενδιαφέρουσες ταινίες περιμένουν και σήμερα τους σινεφίλ στο 20ο Φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, που συνεχίζεται για τρίτη μέρα. Το πρόγραμμα των προβολών έχει ως εξής: 11:00 Να γίνω αυτό που ήμουν | Becoming Who I Was ΟΛΥΜΠΙΟΝ 11:00 Ξένα μέλη | Foreign Parts ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ 11:00 Τοιχογραφίες | Mur Murs […]

Τρίτη μέρα της 20ης διοργάνωσης

Πολλές ενδιαφέρουσες ταινίες περιμένουν και σήμερα τους σινεφίλ στο 20ο Φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, που συνεχίζεται για τρίτη μέρα.

Το πρόγραμμα των προβολών έχει ως εξής:

11:00 Να γίνω αυτό που ήμουν | Becoming Who I Was ΟΛΥΜΠΙΟΝ

11:00 Ξένα μέλη | Foreign Parts ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:00 Τοιχογραφίες | Mur Murs ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

11:00 Ντέιβιντ Στράτον: Μια ζωή σινεμά | David Stratton: A Cinematic Life ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

12:45 No Place for a Rebel | No Place for a Rebel ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

12:45 Εμπερά | Εμπερά ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

12:45 Τόνος, φαρόφα και σπαγγέτι | Atum, Farofa & Spaghetti ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

13:00 Πεινασμένοι για ράμεν | Ramen Heads ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 Σιλβάνα | Silvana Vack Mig Nar Ni Vaknat ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

13:15 Το νεκρό έθνος | Tara Moarta ΟΛΥΜΠΙΟΝ

13:15 Science Reactors: Επικοινωνώντας την επιστήμη αλλιώς | Science Reactors: Επικοινωνώντας την επιστήμη αλλιώς ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

15:00 Πατρίδα | Native Land ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

15:00 Ο τελευταίος παρτιζάνος | ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

15:00 Οι ευάλωτοι | The Sensitives ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

15:15 Αρχαίων Δράμα: Ειρήνη του Αριστοφάνη ? Νίκος Κυπουργός | ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

15:15 Δημήτρης Καταλειφός: Ιχνηλάτης του εφήμερου ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

15:30 Αναζητώντας τα σεφαραδίτικα | In Search of Ladino ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

15:45 Τούτη η ψυχρή ζήση | This Cold Life ΟΛΥΜΠΙΟΝ

17:00 Ξεπερνώντας τα όρια | Over the Limit ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

17:15 Αναζητώντας τη Φετινέ | Missing Fetine ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

17:15 Το παγόβουνο | Το παγόβουνο ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

17:30 Idiocracy | Idiocracy ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

Διαβάστε επίσης
Θεσσαλονίκη: Στην "Αρωγή" θα μεταφέρονται ασθενείς με κορονοϊό

17:30 Εθνική Λυρική Σκηνή: Η ιστορία της όπερας στην Ελλάδα ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

18:00 Πιάτσα Βιτόριο | Piazza Vittorio ΟΛΥΜΠΙΟΝ

18:00 Λουλούδια που μαράθηκαν νωρίς, Κακόπετρος 28 Αυγούστου 1944 ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

18:00 Το Αμάρι στις φλόγες ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

19:00 Ένα μάτσο τέχνη: Μια ταινία για τους Sleaford Mods | Bunch of Kunst: A Film about Sleaford Mods ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

19:30 Η πιο μεγάλη ώρα | These Are My Hours ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

20:00 Ψηφιακοί καθαριστές | The Cleaners ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

20:00 Το τέλος του κρέατος | Eine Welt Ohne Fleisch ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ

20:00 Γλωσσοδέτες ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

20:00 Ένα σχολείο ενάντια στο ρατσισμό ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

20:15 Ένα δέντρο θυμάται | Ένα δέντρο θυμάται ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

20:30 Αληθινή έκρηξη: Η ύστερη εφηβεία του Ζαν-Μισέλ Μπασκιά | Boom For Real The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat ΟΛΥΜΠΙΟΝ

20:30 Νίκος Μαμαγκάκης Λόγος τελευταίος | Νίκος Μαμαγκάκης Λόγος τελευταίος ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

20:30 Τετράδια Θανάσης Λάλας: Σάρλοτ Ράμπλινγκ ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

21:15 Οι όρχεις του Ταρζάν | Ou le lui Tarzan ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

21:45 Τέχνη και διαστροφή | The Artist & The Pervert ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

22:00 Η θρυλική συλλογή Μπρίντον | Saving Brinton ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ

22:30 Ναπάλμ | Napalm ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

22:30 The Invisible Hands | The Invisible Hands ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

23:00 Ο άγνωστος του Facebook | En fremmed flytter IND ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

23:30 Στο έντονο παρόν | No Intenso Agora ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ