Συντριπτική ήττα για τους Μπας – Ξεχώρισε μόνο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Αντετοκούνμπο

Τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγώνων

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στάθηκε στο ύψος του στην βαριά ήττα που υπέστη η ομάδα του από τους Νάγκετς, μέσα στο “σπίτι” της.

Οι Ντένβερ Νάγκετς “σάρωσαν” το Μιλγούοκι με 136-100, με πρωταγωνιστή τον εντυπωσιακό άσο της ομάδας, Νίκολα Γιόκιτς, ο οποίος μόλις στο πρώτο πεντάλεπτο είχε τρεις πόντους, τέσσερα ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ και τρία κλεψίματα, βάζοντας τις βάσεις γι΄ αυτό που θα ακολουθούσε.

Από τους γηπεδούχους, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο μοναδικός, ο οποίος έκανε τη διαφορά και στα 31 λεπτά που αγωνίσθηκε, σημείωσε 29 πόντους, μάζεψε εννέα ριμπάουντ και μοίρασε δύο ασίστ. Ο Τζρού Χόλιντεϊ, έμεινε μακριά από τον καλό εαυτό του, καθώς τελείωσε τον αγώνα με 14 πόντους, πέντε ριμπάουντ και οκτώ ασίστ, ενώ οι Μίντλεντον και Αλεν, δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν ουσιαστικά τους γηπεδούχους.

Ο Γιόκιτς, έμεινε στο παρκέ για 28 λεπτά και με 18 πόντους, εννέα ριμπάουντ και 15 ασίστ, οδήγησε την ομάδα του στην σπουδαία νίκη, ενώ σημαντική βοήθεια, προσέφεραν, ο Ααρον Γκόρντον με 24 πόντους και ο Μόντε Μόρις με 18.

Με αυτήν την ήττα, τα «ελάφια» έχουν πλέον απολογισμό 31 νίκες και 21 ήττες, ενώ η ομάδα του Ντένβερ, έφθασε στις 28 νίκες, ενώ μετρά και 21 ήττες.

Ο επόμενος αγώνας για τους Μπακς, θα γίνει τα ξημερώματα της Τετάρτης (02:30 ώρας Ελλάδας), με αντίπαλο τους Ουίζαρντς στο Fiserv Forum.