Αρης-Πανσερραϊκός 1-0: Ο Φαμπιάνο λύτρωσε τους “κίτρινους” στις καθυστερήσεις

Ο Αρης πέτυχε μια σπουδαία νίκη κερδίζοντας με 1-0 τον Πανσερραϊκό για την 8η αγωνιστική της Super League.

Ήρωας για τον Αρη ο Φαμπιάνο που πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Με τη νίκη αυτή ο Αρης έφτασε στους 11 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Λυτρώθηκε στο τέλος

Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία του αγώνα σχεδόν σε όλο το ματς, όμως ο Πανσερραϊκός αμύνθηκε αρκετά καλά για 80 λεπτά. Στο φινάλε όμως ο Αρης ήταν καταιγιστικός, είχε σωρεία ευκαιρίων με κύριο εκφραστή τον Μορόν που είχε και δοκάρι με δύσκολη κεφαλιά, όμως ο Χοβάν επενέβη όπου χρειάστηκε.

Όλα αυτά όμως μέχρι το 90+7′, όπου ο Φαμπιάνο λύτρωσε τους κίτρινους και χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Αρης έφτασε τους 11 βαθμούς, ενώ ο Πανσερραϊκός είναι στους εννιά, έχοντας παιχνίδι λιγότερο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αρης πέτυχε το ένα μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.Κόρνερ του Σουλεϊμάνοβ, ο Φαμπιάνο με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 με τους γηπεδούχους να γίνονται ένα κουβάρι στους πανηγυρισμούς.

Αρης: Κουέστα, Φεράρι, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια (59′ Οντουμπάτζο), Τζούρασεκ (59′ Νταρίντα), Βερστράτε, Πάρδο (66′ Ζαμόρα), Μενέντες (59′ Παναγίδης), Σουλεϊμάνοφ, Μορόν.

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Πηλέας, Πεταυράκης (46′ Μασκανάκης), Αυλωνίτης, Μπέργκστρόμ, Δεληγιαννίδης, Χατζηστραβός (65′ Σοφιανός), Μορέιρα (86′ Θυμιάνης), Στάικος, Μούργος (77′ Ουεντραόγκο), Άλεξιτς (86′ Γούλερι).

Πηγή φωτογραφίας: Βασίλης Βερβερίδης (ΜΟΤΙΟΝΤΕΑΜ)