Ηττα για τον Αρη που “φωνάζει” στο ΟΑΚΑ

Αρης Αρη aris kypello atromitos Αρη

Επεισοδιακό το παιχνίδι με την ΑΕΚ

Ο Άρης γνώρισε την ήττα στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ με 2-1 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας.

Ενα επεισοδιακό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες με τον Άρη πάντως να ελπίζει για πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης με το τέρμα που πέτυχε.

Το δεύτερο ημίχρονο καθυστέρησε να ξεκινήσει 25 λεπτά σε σχέση με την προγραμματισμένη έναρξή του. Οι τρεις Πορτογάλοι διαιτητές ήταν στ’ αποδυτήρια και δεν έβγαιναν. Στη συνέχεια έδωσαν απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ματίγια του Άρη.

Για την ΑΕΚ σκόραραν οι Μάνταλος (8′), Βράνιες (57′) και για τον Αρη ο Γκάμα (11′) με πέναλτι.

AEK (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Μπακάκης, Βράνιες, Σβάρνας, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Μάνταλο, Λιβάγια, Βέρντε, Αραούχο.

ΑΡΗΣ (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Μπρούνο Γκάμα, Φετφατζίδης, Λάρσον, Ιντέγε.