Κηφισιά-Αρης 0-1: Επέστρεψαν στις νίκες οι “κίτρινοι” με ήρωα τον Φετφατζίδη (ΒΙΝΤΕΟ)

Αρης Κηφισιά

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Θεσσαλονίκης

Ο Αρης κέρδισε με 1-0 την Κηφισιά στο γήπεδο της Καισαριανής για την 20η αγωνιστική της Super League.

Ηρωας για τον Αρη που επέστρεψε στις επιτυχίες ήταν ο Γιάννης Φετφατζίδης που πέτυχε και το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Mε τη νίκη αυτή, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε στους 33 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι που σε ένα ακόμη ματς δεν κατάφεραν να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και το έργο της ομάδας των Βορείων Προαστίων για παραμονή γίνεται όλο και δυσκολότερο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Γιάννη Φετφατζίδη στο 17′. Ο Έλληνας μέσος έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά την κάθετη πάσα του Μενέντεθ και πλάσαρε εύστοχα για να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Αρης είχε καλή στιγμή για να φτάσει σε δεύτερο γκολ. Ο Φετφατζίδης έδωσε στον Σουλεϊμάνοβ οποίος μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ με τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

Στο 84΄ο  Φαμπιάνο τραυματίστηκε, αλλά ο Αρης δεν είχε αλλαγές. Ο στόπερ των φιλοξενούμενων έπαιξε στο κέντρο για να συνεχίσει με έντεκα παίκτες.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Τσάπαν, Γκόμπελιτς, Σολόα, Τεϊσέιρα, Ίλιεφ (75′ Κωνσταντακόπουλος), Πέιος (90′ Αντερέγκεν), Μιλίσεβιτς, Μπιφουμά, Μπαρμπόσα, Τεττέι (54′ Οζέγκοβιτς).

ΑΡΗΣ: Χουτεσιώτης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Ρόουζ, Μοντόγια, Βερστράτε, Τζούρασεκ (74′ Μορόν), Φετφατζίδης (57′ Νταρίντα), Σουλεϊμάνοφ (57′ Σαβέριο), Μενέντες (83′ Φεράρι), Σαμόρα (75′ Γκαρσία).

Πηγή φωτογραφίας: Eurokinissi