Παναιτωλικός – Αρης 0-4: Πέρασε με “τεσσάρα” από το Αγρίνιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Αρης Παναιτωλικός

Για την 14η αγωνιστική της Super League

Μετά την νίκη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ ο Αρης συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα στην Super League.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ο Αρης κέρδισε με 4-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η  ομάδα του Άκη Μάντζιου πέτυχε τέσσερα γκολ με τους Τζούρασεκ, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο και Σαμόρα και να επικρατεί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με 0-4 στο πλαίσιο. Οι “κίτρινοι” έφτασαν τους 30 βαθμούς, μειώνοντας στο -10 από την κορυφή.

Καταιγιστικοί οι “κίτρινοι”

Ο Αρης άνοιξε το σκορ με τον Τζούρασεκ στο 19′. Ο Κροάτης έκανε το σουτ έξω με την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στην εστία του Καπίνο για το 0-1.

Ο Σουλεϊμάνοφ προειδοποίησε στο 73′ για το δεύτερο γκολ και πέντε λεπτά μετά ο Φατόρε έκανε την παράλληλη, με τον Ρώσο να κάνει το 0-2.

Στο 90΄ο Αρης πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Κίκε Σαβέριο. Οι “κίτρινοι” όμως δεν σταμάτησαν εκεί. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Σαμόρα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Αρης: Χουτεσιώτης, Φατόρε, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Ντουκουρέ (57′ Μοντόγια), Τζούρασεκ (57′ Σουλεϊμάνοφ), Παναγίδης (68′ Σαβέριο), Φετφατζίδης (46′ Νταρίντα), Μενέντες (80′ Γκαρθία), Σαμόρα.
Παναιτωλικός: Καπίνο, Μάλης, Ντουάρτε Μπρούνο, Μλάντεν, Σίλβα, Λιάβας (71′ Μαυρίας), Πέρες (77′ Τσιγγάρας), Χατζηθεορωρίδης (72′ Ντίας), Ντουάρτε Φεντερίκο (64′ Πέντρο), Καρέλης (64′ Ανιόρ), Σενγκέλια.

Πηγή φωτογραφίας: Eurokinissi