Super League: Ο Ολυμπιακός μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με την ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, νίκησε 3-2 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ για τη 10η αγωνιστική της Super League.

Μια πολύ σημαντική νίκη για τους πρωταθλητές που αύξησαν στους έξι βαθμούς τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ.

Το σκορ άνοιξε ο Αγκιμπού Καμαρά στο πρώτο λεπτό, ισοφάρισε ο Αραούχο στο 12΄ και ακολούθησαν τα δύο γκολ του Μαροκινού που έκριναν την αναμέτρηση στο 35ο και το 70ο λεπτό. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αραούχο στο 79΄.

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμαντί (74΄ Χατζισαφί), Σιμάνσκι (74΄ Γεβτιτς), Σιμόες (87΄ Λε Ταλέκ), Γκαρσία (46΄ Άμραμπατ), Μάνταλος, Τσούμπερ (74΄ Ανσαριφάρντ), Αραουχο

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μαντί Καμαρά (87΄ Μπα), Αγκιμπού Καμαρά, Ονιεκούρου (68΄ Μπουχαλάκης, Μασούρας (84΄ Λόπες), Ελ Αραμπί (85΄ Τικίνιο)