Australian Open: Στους “16” ο εξαιρετικός Τσιτσιπάς (ΒΙΝΤΕΟ)

Στέφανος Τσιτσιπάς

Μετά από εκπληκτική εμφάνιση ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στους “16” του Australian Open. Ο Τσιτσιπάς προκρίθηκε στον 4ο γύρο μετά την νίκη του επί Λούκα Βαν Ασε με 3-0 σετ σε έναν αγώνα ο οποίος διήρκησε 2 ώρες και 2 λεπτά. Ο 19χρονος Γάλλος ήταν δύσκολος αντίπαλος στην αρχή για τον Στέφανο, […]

Μετά από εκπληκτική εμφάνιση ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στους “16” του Australian Open.

Ο Τσιτσιπάς προκρίθηκε στον 4ο γύρο μετά την νίκη του επί Λούκα Βαν Ασε με 3-0 σετ σε έναν αγώνα ο οποίος διήρκησε 2 ώρες και 2 λεπτά.

Ο 19χρονος Γάλλος ήταν δύσκολος αντίπαλος στην αρχή για τον Στέφανο, αλλά όσο περνούσε η ώρα ο Τσιτσιπάς άρχισε να κυριαρχεί και το break στο πρώτο σετ, έκανε το παιχνίδι του ευκολότερο.

Ο αντίπαλός του αντέδρασε στο τρίτο σετ που προηγήθηκε με 3-0, όμως ο Τσιτσιπάς δεν είχε σκοπό να… κουραστεί περαιτέρω και «τελείωσε» το παιχνίδι με 3-0 σετ και προκρίθηκε στον 4ο γύρο, όπου θα αντιμετωπίσει έναν εκ των Φριτζ και Μαροζάν.

Πηγή φωτογραφίας: Τwitter (Stefanos Tsitsipas)