Montreal Masters: Πρόωρος αποκλεισμός για την Μαρία Σάκκαρη

H Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα από την Ντάνιελ Κόλινς με 2-0 σετ στον πρώτο της αγώνα στο Montreal Masters και αποχαιρέτησε πρόωρα την διοργάνωση.

Η 28χρονη Ελληνίδα πρωταθλήτρια δε βρέθηκε σε καλή ημέρα και αποκλείστηκε πρόωρα από το τουρνουά του Καναδά.

Καμία από τις δύο αθλήτριες δε βρέθηκε σε καλή ημέρα στο σερβίς της, ωστόσο εκείνο που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα ήταν οι βαθιές επιστροφές της Κόλινς που δυσκόλεψαν την Σάκκαρη.

Η Κόλινς μπήκε δυνατά στο ματς και έφτασε να προηγείται με 5-1, ωστόσο η Σάκκαρη κατάφερε να μειώσει σε 5-4. Η Σακ είχε την ευκαιρία να φέρει το σετ στα ίσα σερβίροντας αλλά η Κόλινς με νέο break έκλεισε το πρώτο σετ με 6-4.

Το δεύτερο σετ άρχισε με break της Σάκκαρη, όμως η συνέχεια ανήκε στην αντίπαλο της. Η Κόλινς πήρε έξι από τα επόμενα επτά games και έτσι έκλεισε το δεύτερο σετ και κατά συνέπεια το ματς με 6-2.

Στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει την Λέιλα Φερνάντεζ η οποία επικράτησε της Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια με 7-5, 5-7, 6-3.

Πηγή: sport24.gr