Επεσε… μαχόμενος ο Αρης κόντρα στον Ολυμπιακό (2-4)

Χωρίς λύσεις (αποστολή με μόλις 14 παίκτες) και κίνητρο ο Αρης δεν κατόρθωσε να προβάλλει αντίσταση απέναντι στον Ολυμπιακό.

Για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League ο Αρης γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τους πρωταθλητές Ελλάδος με σκορ 2-4. Παρά τα προβλήματα, η ομάδα του Ενινγκ προσπάθησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα να είναι ανταγωνιστική.

Με Φετφατζίδη και Μαντσίνι προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί οι “κίτρινοι” στο ξεκίνημα έχοντας δυνάμεις. Οσο περνούσε όμως ο χρόνος, οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στο χορτάρι. Το πρώτο μέρος έληξε με σκορ 0-2 με τέρματα των Μασούρα στο 34΄ και Χασάν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Μασούρας έκανε το 0-3 στο 49΄ και επτά λεπτά μετά ο Φετφατζίδης μείωσε για τον Αρη. Στο 66΄ ο Ολυμπιακός με πέναλτι του Χασάν έκανε το 1-4. Στο 86΄ με ωραία κεφαλιά ο Μπαγκλαγιάνης έγραψε το 2-4 που ήταν και το τελικό σκορ.

Aρης (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Σάσα (84΄ Διαμαντόπουλος), Ματίγια, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Γκάμα.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν (78΄ Τζολάκης), Τοροσίδης, Σεμέδο, Σισέ, Γκασπάρ (58΄ Ρατζέλοβιτς), Καφού, Μπουχαλάκης, Καμαρά (57΄ Μπρούνο), Μασούρας (69΄ Βαλμπουενά), Χασάν, Λοβέρα (69΄ Ξενιτίδης).