Κρίμα κι άδικο για τον ΠΑΟΚ – Αποκλείστηκε στα πέναλτι σε δικό του παιχνίδι (ΒΙΝΤΕΟ)

Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι με γκολ στο 129΄ της παράτασης

Ελάχιστα δευτερόλεπτα χώριζαν τον ΠΑΟΚ από την παρουσία του για έκτη φορά τα τελευταία επτά χρόνια σε τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ενας πρώην “ασπρόμαυρος” ο Δημήτρης Λημνιός με γκολ στο 129΄ της παράτασης έκανε το 1-2 κι έστειλε τη ρεβάνς των ημιτελικών, στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας, στα πέναλτι κι εκεί ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση με 6-5.

Στη “ρώσικη ρουλέτα” πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, Ντραγκόφσκι, που απέκρουσε τρία πέναλτι ενώ στο τέλος ο Σαμάτα έστειλε την μπάλα άουτ.

Διαβάστε εδώ: Σοβαρός τραυματισμός Μπάμπα – Εχασε τις αισθήσεις του (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, σκόραρε με τον Ζίβκοβιτς στο 72΄ ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, ενώ ο Κεντζιόρα με καρφωτή κεφαλιά στο 105΄ έγραψε το 0-2. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το εισιτήριο για τον τελικό της 18ης Μαΐου θα πήγαινε στον “Δικέφαλο” με φαλτσαριστό σουτ ο Λημνιός στην τελευταία φάση, έκανε το 1-2.