ΠΑΕ ΠΑΟΚ: “Θα αποσύρουμε την στήριξη μας στον αρχιδιαιτητή Φρόιντφελντ”

ΠΑΟΚ

Παράπονα για την διαιτησία στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

O ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 τον Παναθηναϊκό στο μεγάλο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής και πλέον φιγουράρει μόνος στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League.

Ωστόσο, oι άνθρωποι του ΠΑΟΚ εξέφρασαν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Σάγκι για τις αποφάσεις του στο ματς της Τούμπας.

Μάλιστα, ο Ράζβαν Λουτσέσκου έκανε λόγο για αποφάσεις – ντροπή, στην πρώτη του τοποθέτηση μετά το τέλος του αγώνα.

Το δικό του μήνυμα θέλησε να στείλει ο ΠΑΟΚ, μέσω του γραφείου Τύπου της ΠΑΕ.

«Είμαστε η ομάδα που ενώ έχει αδικηθεί περισσότερο, δεν έχει διαμαρτυρηθεί για τη διαιτησία. Η σημερινή όμως παράσταση του Σάγκι είναι ένα ακόμη πολύ επικίνδυνο μήνυμα ενόψει της συνέχειας.

Αν ο αρχιδιαιτητής Φρόιντφελντ συνεχίσει να τροφοδοτεί με ανεπαρκείς ξένους το ελληνικό πρωτάθλημα, είναι δεδομένο ότι θα αποσύρουμε τη στήριξή μας.

Δεν θα ανεχθούμε να παίρνουν συνεχόμενα φιλιά της ζωής οι αντίπαλοί μας σε μια κούρσα που η κάθε λεπτομέρεια μετράει».