ΠΑΟΚ: Θετικό “τεστ” με τον Βόλο πριν από την πρεμιέρα

Σοάρες

Κέρδισε με 3-1 στην Τούμπα

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-1 τον Βόλο σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Τούμπας.

Σε έναν αγώνα που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών ο Ράζβαν Λουτσέσκου επέλεξε να ξεκινήσει με τον Κοτάρσκι κάτω από το τέρμα. Την τετράδα της άμυνας αποτελούσαν οι Λύρατζης, Ίνγκασον, Κάργας και Τσαούσης.

Στη μεσαία γραμμή ο Ρουμάνος τεχνικός επέλεξε τους Στέφαν Σβαμπ, Αουγκούστο και Ντάντας. Μπροστά τους βρέθηκαν οι Νάρεϊ, Μπίσεσβαρ και Μπράντον Τόμας.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 με γκολ του Μπίσεσβαρ.Στο δεύτερο ημίχρονο ημίχρονο το δρόμο για τα δίχτυα βρήκε ο Νέλσον Ολιβέιρα, με τον Γιώργο Κούτσια να διαμορφώνει το τελικό 3-1. Για την ομάδα του Βόλου μείωσε προσωρινά σε 2-1 ο Πάολο Φερνάντεζ.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Κοτάρσκι , Σάστρε , Ίνγκασον (82′ Παναγιώτου), Κουλιεράκης , Βιεϊρίνια , Κούρτιτς , Σοάρες , Ελ Καντουρί (75′ Κουαλιάτα ), Νάρεϊ (61′ Α.Ζίβκοβιτς ), Κωνσταντέλιας , Ολιβέιρα (75′ Κούτσιας ).

Πηγή: paok24.com