“Σκάλωσε” στην Λαμία ο Αρης (0-1)

Λαμία Αρης

Δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα για τους “κίτρινους”

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Αρης στην Λαμία για την 2η αγωνιστική της Super League και παραμένει χωρίς πόντο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε μέτρια παρουσία, ειδικά στο β΄ μέρος, αφού εμφάνισε πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να φτάσουν στο γκολ. Ο Αρης έφτασε πολύ κοντά στο να σκοράρει με τον Μενέντες στο 14΄, αλλά και στο 32΄ με τον Κάρσλον. Ομως, στο 38΄, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί άνοιξαν το σκορ με τον Καρλίτος.

Ο Αρης ήταν αναγκασμένος να βγει μπροστά για να ψάξει την ισοφάριση, αφήνοντας όμως χώρους στην άμυνα. Στο 58΄ η Λαμία είχε δοκάρι με τον Τσιλούλη. Ωστόσο, η ομάδα του Τόλη Τερζή δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στα απέναντι καρέ και μοιραία έφυγε από την πόλη της Κεντρικής Ελλάδας χωρίς πόντο.

ΛΑΜΙΑ (Βόκολος): Κοσέλεφ, Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Σαραμαντάς, Σιμόν, Στάνκο (76΄ Τζανδάρης), Μαρτίνες (62΄ Τόσιτς), Σλίβκα, Νούνιες (88΄ Βασιλαντωνόπουλος), Τσιλούλης (62΄ Ακούνια), Καρλίτος (76΄ Λόνγκο).

ΑΡΗΣ (Τερζής): Χουτεσιώτης, Μοντόγια (75΄ Ουντουμπάτζο), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Ρουπ (75΄ Πάβιτσιτς), Τζούρασεκ (46΄ Ντουκουρέ), Νταρίντα (84΄ Χριστοδουλόπουλος), Μενέντεζ (84΄ Ζαμόρα), Κάρλσον, Μορόν.

Φωτογραφία: Eurokinissi