Στην παράταση θα κριθεί η πρόκριση στον τελικό ανάμεσα σε Αρη και ΑΕΚ

Ο Αρης κέρδισε με 2-1 την ΑΕΚ στο “Κλεάνθης Βικελίδης” στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Ο Αρης κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 με τέρματα των Μαντσίνι και Ντιγκινί και κρατούσε τη μεγάλη πρόκριση στα… χέρια του.

Μια ολιγωρία όμως στην άμυνα των γηπεδούχων έδωσε το δικαίωμα στον Λιβάγια να μειώσει σε 2-1 και να οδηγήσει το ματς στην παράταση.

Εκεί, θα κριθούν όλα με τις δύο ομάδες ως τώρα να προσφέρουν πλούσιο θέαμα στο γήπεδο. Εφόσον οι δύο ομάδες δεν πετύχουν κάποιο τέρμα τότε θα λύσουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Αν τα καταφέρει ο Αρης να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας θα είναι για ένατη φορά στην ιστορία του και πρώτη μετά το 2010.