Super League: Μεγάλο διπλό του Αρη στο ΟΑΚΑ – Κέρδισε με 2-0 την ΑΕΚ

Αρης Super League

Σπουδαία εμφάνιση των “κίτρινων”

Ο Αρης πανηγύρισε σπουδαία νίκη στο ΟΑΚΑ, κερδίζοντας με 2-0 την ΑΕΚ για την 21η αγωνιστική της Super League.

Με τη νίκη αυτή ο Αρης επέστρεψε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 42 βαθμούς, αφήνοντας πίσω του ΠΑΟΚ και ΑΕΚ.

Ο Λίντσεϊ Ρόζ άνοιξε το σκορ στο 29′ με κοντινό πλασέ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σάντε Σίλβα, που είχε περάσει ως αλλαγή, “κλείδωσε” ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για την ομάδα του.

Η ΑΕΚ ήταν κακή επιθετικά, έφτιαξε την πρώτη της φάση στο 70′ χάρη στο σουτ του Μαχαίρα που πήγε στο δοκάρι. Και αυτή ήταν και η καλύτερη της φάση στο ματς.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Ραντόνια (46΄ Νταντσένκο), Λόπες, Λάτσι, Νεντελτσιάρου, Σιμόες (46΄ Μάνταλος), Σιμάνσκι (79΄ Τάνκοβιτς), Κρίστιτσιτς, Γκαρσία, Αλμπάνης (46΄ Μαχαίρας), Ανσαριφάρντ (59΄ Ολιβέιρα)
Αρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Ρόουζ, Σάκιτς, Τζέγκο, Σάσα (84’ Κάτσε), Γκάμα (84΄ Μπρούνο), Ματέο Γκαρσία (84΄ Ματίγια), Μπερτόλιο (74΄ Σίλβα), Μαντσίνι (66΄ Μάνος).