Super League: Σαρωτικός ο ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο – Κέρδισε με 3-1 τον ΟΦΗ

ΠΑΟΚ

Τέταρτη νίκη για τον Δικέφαλο σε πέντε ματς στο πρωτάθλημα

Ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα από το Ηράκλειο κερδίζοντας τον ΟΦΗ με το εμφατικό 3-1 για την 5η αγωνιστική της Super League.

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των αντιπάλων τους και να πανηγυρίσουν την τέταρτη τους νίκη σε πέντε ματς στο φετινό πρωτάθλημα.

Με το… καλημέρα γκολ ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πήρε νωρίς το προβάδισμα στο σκορ. Στο 15′ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σβιντέρσκι πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος και έκανε το 1-0.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Θεσσαλονίκης διπλασίασε τα τέρματα της. Ο Κούριτς εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με τον Επασί να μην μπορεί να αντιδράσει και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα στο 58′ της αναμέτρησης.

Δεκατρία λεπτά αργότερα στο 71, ο Ζίβκοβιτς τροφοδότησε τον Ροντρίγκο μέσα στην περιοχή, εκείνος απ’ τα δεξιά μοίρασε στον Ντόουγκλας Αουγκούστο που με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο ΟΦΗ πέτυχε το γκολ της τιμής. Ο Ναμπί με ωραίο σουτ μείωσε στο σκορ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, αφού χτύπησε πρώτα στο δοκάρι.

ΟΦΗ: Επασί, Κοροβέσης (65′ Γρίβας), Πασαλίδης, Διαμαντής, Μαρινάκης, Νέιρα (85′ Γιαννούλης), Σελίμοβιτς, Ντε Γκουζμάν, Φαν Ντάινεν (78′ Ναμπί), Ουές (84′ Μπαλογιάννης), Ντουρμισάι.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια (77′ Σίντκλεϊ), Σβαμπ, Κούριτς, Αντρ. Ζίβκοβιτς (85′ Κωνσταντέλιας), Αουγκούστο (72′ Εσίτι), Μπίσεσβαρ (77′ Μιτρίτσα), Σβιντέρσκι (72′ Άκπομ).

Πηγή φωτογραφίας: Twitter (PAOK FC)