Super League: “Σκόνταψε” με την Κηφισιά ο Αρης

Αρης Κηφισιά Super League

Απρόσμενη ισοπαλία στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

Με ισοπαλία (1-1) έληξε το ματς του Αρη με την Κηφισιά στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Αρης-Κηφισιά: Οι κίτρινοι προηγήθηκαν με τον Μορόν στο 23ο λεπτό του αγώνα, όμως ο Οζέγκοβιτς με κεφαλιά έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους νεοφώτιστους.

Οι παίκτες του Άκη Μάντζιου μπήκαν με διάθεση να απειλήσουν τα αντίπαλα καρέ και βρήκαν το γκολ στο 23ο λεπτό. Ο Φεράρι έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Σουλεϊμάνοβ με κεφαλιά πάσα έστρωσε στον Ισπανό φορ, ο οποίος με ωραίο γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Κηφισιά που έμεινε σε παθητικό ρόλο στο πρώτο μέρος, ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό ήρθε στο 75′. Ο Μασούρας με υπέροχη κούρσα και σέντρα από τα δεξιά, έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι. Εκεί ήταν ο Οζέγκοβιτς, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα προς την εστία.

Ο Άρης με αυτό το βαθμό εξακολουθεί να παραμένει εκτός τροχιάς playoffs, έχοντας οκτώ βαθμούς, ενώ η Κηφισιά ανέβηκε στους έξι, προσπερνώντας (έστω και προσωρινά) τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)

Κίτρινες: Φαμπιάνο, Ζαμόρα/ Αντερέγκεν, Παπασάββας, Μποτία, Βαφέας, Γκόμπελιτς Αναγνωστόπουλος, Κωνσταντακόπουλος

Αρης: Κουέστα, Μπράμπετς, Φεράρι, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο (83′ Μοντόγια), Νταρίντα, Βεστράτε (83′ Ζαμόρα), Πάρδο (57′ Χριστοδουλόπουλος), Σουλεϊμάνοβ (57′ Μόμπεργκ Κάρλσον), Μενέντες (69′ Ντουκουρέ), Μορόν.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μποτία (84′ Κωνσταντακόπουλος), Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Παπασάββας (69′ Πέιος), Ίλιεφ (Μπιφούμα), Μασούρας, Τετέι, Αντερέγκεν (62′ Κρισιούμα), Οζέγκοβιτς (84′ Γκόμπελιτς).

Φωτογραφίες: Eurokinissi