Χάνεται η δεύτερη θέση για τον ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ Παναθηναϊκός

Εμεινε στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό

Εξανεμίζονται οι ελπίδες του ΠΑΟΚ για τη δεύτερη θέση μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα μένοντας κι άλλο πίσω από την ΑΕΚ.

Η ομάδα του Φερέιρα δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, ωστόσο στο δεύτερο μέρος είχε καλές ευκαιρίες.

Ο ΠΑΟΚ έχασε ένα ημίχρονο, αφού στο πρώτο 45λεπτο δεν ήταν καλός και δημιούργησε μόνο μία φάση, στο πρώτο λεπτό, μετά από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού.

Και αφού δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές κι έγινε σαφώς πιο ενεργητικός. Οι φάσεις δεν ήταν πολλές όμως, αφού οι ευκαιρίες προέρχονταν κυρίως με μακρινά σουτ.

Αλλά στα λεπτά των καθυστερήσεων, ο “Δικέφαλος” έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ κάνοντας αλλεπάλληλες ευκαιρίες αλλά το γκολ δεν ήρθε.

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο (82′  Μάτος), Ελ Καντουρί (82  Τσινγκάρας), Μαουρίσιο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (62΄ Στοχ), Άκπομ (73΄ Σβιντέρσκι), Τζόλης (62΄ Λημνιός).

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Ζαγαρίτης (81΄ Μπεκ), Θεοχάρης, Χατζηθεοδωρίδης, Σένκεφελντ, Κολοβέτσιος, Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος (82΄ Κολοβό), Μπουζούκης (79΄ Περέα), Μακέντα (81΄ Σερπεζής), Καμπετσής.