Δραματικός αποκλεισμός για τον Αρη

Ο Αρης αν και προηγήθηκε με 2-0 τελικά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με την ΑΕΚ στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Ο Αρης έφτασε πολύ κοντά στην πρόκριση με τέρματα των Μαντσίνι και Ντιγκινί, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 και οδήγησαν το ματς στην παράταση.

Μια ολιγωρία στην άμυνα των γηπεδούχων έδωσε το δικαίωμα στον Λιβάγια να… ισοφαρίσει το σκορ του ΟΑΚΑ.

Στην παράταση η ΑΕΚ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Λιβάγια, ισοφάρισε σε 2-2 και έβαλε “ταφόπλακα” στα όνειρα του Αρη για τη μεγάλη πρόκριση.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με οκτώ παίκτες την αναμέτρηση, καθώς αποβλήθηκε οι Μάνταλος, Σιμόες και Ολιβεϊρα

ΑΡΗΣ (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ρόουζ, Δεληζήσης, Σάσα, Κόρχουτ, Τόνσο, Ματίγια, Γκάμα (89′ Ντιγκινί), Φετφατζίδης (78′ Μπα), Λάρσον (49′ Μαντσίνι), Ιντέγε.

ΑΕΚ (Mάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Μπακάκης (46′ Παουλίνιο), Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Σιμόες, Κρίστισιτς (73′ Αραούχο), Μάνταλος, Βέρντε, Λιβάγια (110′ Σιμάνσκι), Ολιβέιρα.