Εδειξε χαρακτήρα ο Αρης, κέρδισε τον Παναθηναϊκό με σκόρερ τον Καμαρά

Αρης Παναθηναϊκός

Πρώτη νίκη για την ομάδα του Ακη Μάντζιου με σκορ 1-0

Ο Αρης “έσπασε το ρόδι” στην τρίτη αγωνιστική της Super League. Η ομάδα του Ακη Μάντζιου κέρδισε τον Παναθηναϊκό με 1-0 με σκόρερ τον Καμαρά, που άνοιξε λογαριασμό.

Οι “κίτρινοι” είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κι έδειξαν χαρακτήρα, θυμίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις της περσινής περιόδου.

Ο Αρης ξεκίνησε με γκολ πολύ νωρίς. Ο Καμαρά συνδυάστηκε με τον Μπερτόγλιο με τον Γάλλο επιθετικό να πλασάρει εύστοχα βάζοντας την ομάδα του σε θέση οδηγού. Στο διάστημα που ακολούθησε οι φιλοξενούμενοι ήταν κινητικοί, είχαν δύο ευκαιρίες με τον Ιωαννίδη αλλά το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε στο 1-0.

Οι “κίτρινοι” ήταν πιο επικίνδυνοι στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. Στο 59΄ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο τέρμα με τον Εντιαγέ να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει άουτ. Στο τελευταίο 20λεπτο ο Παναθηναϊκός πίεσε περισσότερο με αιχμή του δόρατος τον Ιωαννίδη.

Αρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Γκάνεα, Τζέγκο, Σάσα (91΄ Ματίγια), Μαντσίνι (82΄ Ιτούρμπε), Μπερτόλιο (46΄ Εντιαγιέ), Γκάμα (71΄ Ματέο Γκαρσία), Καμαρά.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Κώτσιρας, Βέλεθ, Πούγγουρας (87΄ Μακέντα), Χουάνκαρ, Ρούμπεν Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος (61΄ Μαουρίσιο), Χατζηγιοβάνης (72΄ Καρλίτος), Βιγιαφάνιες (61΄ Παλάσιος), Βιτάλ, Ιωαννίδης (87΄ Λούγκβιστ).

* Φωτογραφία: Motinoteam