Βραζιλία: Εξαλλος ο αθλητικός διευθυντής της Κορίνθιανς προσπάθησε να “μπουκάρει” στην αίθουσα του VAR (ΒΙΝΤΕΟ)

Κορίνθιανς

Στο ημίχρονο με την Γκρέμιο

Ενταση σημειώθηκε κατά την διάρκεια του αγώνα Γκρέμιο-Κορίνθιανς για το βραζιλιάνικο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Πιο συγκεκριμένα, στο ημίχρονο του ματς ο αθλητικός διευθυντής της Κορίνθιανς, Αλεσάντρο προσπάθησε να εισβάλει στην αίθουσα του VAR.

Και αυτό για να παραπονεθεί για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε –κατά την άποψή του- στην ομάδα του!

Ωστόσο, οι αστυνομικοί που ήταν έξω από την αίθουσα απέτρεψαν τα χειρότερα, με τον παράγοντας όμως της Κορίνθιανς να επιτίθεται στο τηλεοπτικό συνεργείο που κατέγραφε εκείνη την στιγμή το συμβάν, με τον κάμεραμαν να του κάνει μήνυση!

Για την ιστορία, η Κορίνθιανς επικράτησε 1-0 της Γκρέμιο, με γκολ του Ρομέρο στο 32ο λεπτό.