Nations League: Στη Γαλλία το τρόπαιο – Νίκησε με ανατροπή την Ισπανία

Γαλλία

Μεγάλη εμφάνιση από τους “τρικολόρ”

Η Γαλλία ήταν η νικήτρια στον μεγάλοτελικό του Nations League στο Μιλάνο καθώς νίκησε την Ισπανία 2-1 με ανατροπή στο σκορ και κατέκτησε το βαρύτιμο τρόπαιο.

Η Ισπανία άνοιξε το σκορ με τον Ογιαρθάμπαλ στο 64’ και δύο λεπτά αργότερα (66’) η Γαλλία ισοφάρισε με τον Μπενζεμά. Ο Εμπαπέ στο 80ο λεπτό πέτυχε την ολική ανατροπή του σκορ για τους τρικολόρ πετυχαίνοντας το νικητήριο τέρμα (2-1).

Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Γκαρθία, Λαπόρτ, Αλόνσο, Γκάβι (80′ Κόκε), Μπουσκέτς, Ρόδρι (84′ Φορνάλς), Τόρες (84′ Μερίνο), Ογιαρθάμπαλ, Σαράμπια (61′ Γιέρεμι)

Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς, Κουντέ, Βαράν (43′ Ουπαμεκανό), Κιμπεμπέ, Παβάρ (79′ Ντιμπουά), Τσουαμενί, Πογκμπά, Ερναντέζ, Γκριεζμάν, Μπενζεμά, Μπαπέ