Αργυρό μετάλλιο για την Αλεξάνδρα Εφραίμογλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο τραμπολίνο

Η Αλεξάνδρα Εφραίμογλου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο τραμπολίνο που διεξήχθη στο Μπακού.

Μια μεγάλη επιτυχία για την Αλεξάνδρα Εφραίμογλου που εκπροσώπησε την χώρα μας στο Παγκόσμιο Κύπελλο τραμπολίνο.

Η 19χρονη γυμνάστρια συμμετείχε στον τελικό του ακροβατικού διαδρόμου στο Παγκόσμιο Κύπελλο τραμπολίνο και κατέλαβε τη δεύτερη θέση, με 26,100 βαθμούς. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Γαλλίδα Καντί Μπριέρ-Βετιγιάρ (1η με 26,500 β.) και το χάλκινο η Γαλλίδα Μαρί Ντελόζ (3η με 24,500 β.).

Αυτό είναι το δεύτερο μετάλλιο της αθλήτριας του Απόστολου Σταυριανίδη σε αγώνες της σειράς του παγκοσμίου κυπέλλου, έπειτα από το χάλκινο που είχε πάρει στην αντίστοιχη διοργάνωση του περασμένου Ιουλίου στην Κοΐμπρα της Πορτογαλίας.

Ψυχάλης: “Μια σπουδαία επιτυχία για την νεαρή αθλήτρια, το σύλλογό της, αλλά και όλη την πόλη μας”

O δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης Μάριος Ψυχάλης τόνισε για το αργυρό μετάλλιο της Αλεξάνδρας Εφραίμογλου: «Με μεγάλη χαρά υποδεχθήκαμε τα νέα από το Μπακού του Αζερμπαϊτζάν, όπου η αθλήτρια του Αστέρα Πεύκης Αλεξάνδρα Εφραίμογλου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στον ακροβατικό διάδρομο γυναικών στο Παγκόσμιο Κύπελλο Τραμπολίνο. Είναι μια σπουδαία επιτυχία για την νεαρή αθλήτρια, το σύλλογό της, αλλά και όλη την πόλη μας. Αποδεικνύει ότι τα αθλητικά σωματεία του Δήμου μας προσφέρουν ουσιαστικά στην ανάπτυξη του αθλητισμού και τη δημιουργία προτύπων για τη νέα γενιά μας. Μας χαροποιεί και μας κάνει όλους περήφανους γι’ αυτό! Θερμά συγχαρητήρια στην Αλεξάνδρα Εφραίμογλου και τον προπονητή της Απόστολο Σταυριανίδη, αλλά και στον Σύλλογο του Αστέρα Πεύκης για αυτή τη μεγάλη επιτυχία!».

Πηγή φωτογραφίας: Facebook (Δήμος Λυκόβρυσης-Πεύκης)